RMP®- Diagnoza Poziomu Potrzeb

Dla kogo?

 • DLA ROZWOJU – INDYWIDUALNY
 • DLA PAR
 • DLA ZESPOŁU
 • DLA MŁODZIEŻY

RMP – Reiss Motivation Profile® – Diagnoza Poziomu Potrzeb

 • RMP to pierwsze narzędzie psychometryczne opisujące wewnętrzną motywację człowieka.
 • RMP to jedyne na świecie badanie motywacji oparte o metody naukowe.
 • RMP nie opisuje zachowań. Bada – dlaczego i w jaki sposób do nich dochodzi.
 • RMP umożliwia poznanie naturalnych predyspozycji i potencjału, które wynikają z indywidualnego systemu wartości człowieka.
 • RMP opisuje, jakie motywatory i wartości są ważne dla ludzi, z którymi pracujemy, pozwala dobierać indywidualne, najbardziej efektywne metody i narzędzia motywacji.
 • Wyniki w raporcie RMP są opisane w prosty i łatwy do interpretacji sposób.

Poznaj swój profil motywacyjny RMP i dowiedz się, czego i ile potrzebujesz, abyś i Ty mógł osiągać swoje zamierzenia.

Reiss Motivation Profile® wskaże precyzyjnie, jakie potrzeby musisz zaspokajać żeby Twoje środowisko pracy było dla Ciebie najbardziej motywujące. Jeśli nam się nie chce czegoś robić, brakuje nam motywacji, to najczęściej dlatego, że zadanie/wyzwanie, które sobie stawiamy nie jest zgodne z naszymi potrzebami czy systemem wartości. I żadna z technik czy porywających mów motywacyjnych nie spowoduje, że nagle polubimy zajęcie, do którego nie mamy serca. Żeby chciało nam się chcieć, trzeba ustalić swoje priorytety i styl życia wedle wewnętrznych potrzeb.

Jeśli nie zaspokoisz swoich wewnętrznych pragnień, nawet przy świetnych zarobkach, będziesz postrzegał swoją pracę głównie jako przykry i konieczny obowiązek.

Jeśli mamy kłopoty z osiąganiem celów, warto dobrze przyjrzeć się sobie i temu, co nas motywuje do działania.

Korzyści:

DLA CIEBIE
Każdy, kto poznał swój profil motywacyjny (wartości, potrzeby, potencjał) zrozumie lepiej siebie i innych. Może planować swoje działania tak, by osiągnąć szczęście i spełnienie w życiu zawodowym, prywatnym, w relacjach.

DLA ORGANIZACJI
Zarządzający otrzymują wiarygodne i dokładne informacje na temat pojedynczych pracowników i całych zespołów. Dowiedzą się, jak regulować poziom zaangażowania, by osiągać oczekiwane wyniki.

DLA PAR
To mit, że przeciwieństwa się przyciągają. Zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym, także w doborze partnerów, lepiej dogadujemy się z osobami, które są do nas podobne, mają te same wartości i motywatory.
RMP to idealne badanie dla PAR, które chcą poznać i zrozumieć siebie i partnera oraz swój związek, a także rozwijać go. Wykonanie profili motywacyjnych pomaga komunikować się lepiej, właściwie identyfikować zachowania partnera i własne potrzeby w związku. Dzięki badaniu RMP na jednym wykresie możemy zobaczyć i porównać wspólne obszary potrzeb danej pary, a także te, które ją różnią. Diagnostyka umożliwia parom na lepsze poznanie siebie i swojej relacji, identyfikację konfliktów. A w efekcie pozwala na wspólne podejmowanie decyzji zgodnych z wewnętrznym systemem wartości każdej osoby.

Badanie wewnętrznych potrzeb – JAK TO DZIAŁA?

 1. Po zamówieniu i wykonaniu testu online, otrzymasz Twój indywidualny profil motywacyjny RMP plus szczegółowy raport (34 strony). Dowiesz się z niego, jakie masz potrzeby wewnętrzne, mocne i słabe strony oraz co i w jakim stopniu Cię motywuje.
 2. Podczas indywidualnej sesji feedbackowej certyfikowany RMP-Master wspólnie z Tobą przeanalizuje Twój profil motywacyjny – odpowie on na nartujące pytania, pomoże wyciągnąć wnioski czy też obrać kierunek dalszej drogi. Rozmowa trwa około 120 minut i odbywa się osobiście lub zdalnie (przez telefon lub Skype).

Wersja dla PAR
Na sesji informacji zwrotnej certyfikowany RMP Master, wspólnie z Wami, analizuje Wasze profile motywacyjne z uwzględnieniem podobieństw oraz różnic w potrzebach i zachowaniach. Rozmowa pozwala rozpoznać i nazwać problemy, a także znaleźć dla nich rozwiązanie, przyjąć kierunek dalszej drogi życia dla każdej pary. Omawianie trwa około 120 minut i odbywa się osobiście lub zdalnie (przez telefon/skype).

*część informacji zawartych na tej stronie pochodzi bezpośrednio z materiałów reissprofile

RSMP – Reiss School Motivation Profile® – Wybieraj świadomie i żyj bez kompromisów – dla młodzieży

Wybór zawodu i dalszej drogi kształcenia – jeden z najtrudniejszych w naszym życiu. Na co się zdecydować, jeśli jeszcze nie wiemy, co nas fascynuje, w czym jesteśmy naprawdę dobrzy. Koledzy, rodzice i nauczyciele udzielają rad poprzez pryzmat własnych doświadczeń. Żeby dobrze wybrać warto mieć swoją perspektywę. Szkoła i rodzice zwykle piętnują niedociągnięcia i słabe strony młodego człowieka. Znacznie częściej skupiają się właśnie na nich na nich niż na rozwijaniu jego talentów i predyspozycji. Z tego powodu, w dorosłym życiu, ludziom trudno znaleźć i wskazać swoje mocne strony. RSMP umożliwia odkrycie ich już wieku kilkunastu lat. Od tego czasu możemy zacząć pracować nad swoimi ambicjami ustalając wyzwania wedle naszych potrzeb i pragnień. Rozwój i motywowanie młodych ludzi nie polega na dostarczaniu im ciągłych i różnorodnych bodźców, lecz na stymulacji zgodnej z ich wewnętrznymi potrzebami (motywatorami). RSMP dostarcza precyzyjnych informacji o tym, kto i jakich bodźców potrzebuje, by uczyć się z przyjemnością i działać efektywnie.

Reiss School Motivation Profile® (RSMP) to specjalna forma badania RMP dla osób w wieku 12 – 25 lat. Umożliwia identyfikację mocnych stron i talentów, określenie i wybór drogi zawodowej, a w efekcie rozwój zgodny z własnymi pragnieniami. Pozwala lepiej rozumieć siebie i swoje relacje z innymi ludźmi.

Reiss School Motivation Profile® umożliwia poznanie swoich mocnych stron, dzięki czemu łatwiej określić, które kierunki zawodowe nam bliskie i w jakich zawodach odczujemy spełnienie i satysfakcję. RSMP jest przydatny w podjęciu jednej z najważniejszych decyzji życiowych – wyborze kierunku edukacji i zawodu. Pozwala na zaplanowanie drogi życiowej w oparciu o swój potencjał.

 • Reiss School Motivation Profile® to sprawdzone narzędzie doradców zawodowych. Certyfikowany RSMP Master omawia z nastolatkiem kombinację jego wewnętrznych potrzeb. Na tej postawie wspólnie ustalają – wykonując wiele ćwiczeń profilowania zawodowego – jaki kierunek rozwoju/zawód jest najlepszy dla osoby z taką kombinacją potrzeb. Młody człowiek, pod opieką specjalisty, może podjąć wyzwania zgodne z jego osobistymi wartościami, bez oglądania się na porady kolegów czy mediów społecznościowych.
 • Narzędzie Reiss School Motivation Profile® jest bardzo cenione przez rodziców i opiekunów. Znajomość profilu motywacyjnego młodego człowieka pomaga w lepszym zrozumieniu jego zachowania, doborze odpowiedniej formy nauki, poznania przyczyn problemów w szkole i zwiększeniu samoakceptacji. Znając profil motywacyjnego swojego dziecka możemy aktywnie wspierać je w wytyczaniu i i osiąganiu jego celów.
 • Reiss School Motivation Profile® (RSMP) badanie wewnętrznych potrzeb młodych ludzi. Określa przyczyny ich zachowań, predyspozycje, talenty, a także rodzaj bodźców, których potrzebują. Wiedza pochodząca z testów wskazuje powody problemów w nauce i zarazem umożliwia dobór odpowiednich form edukacji. Pomaga nauczycielom i osobom pracującym z młodzieżą w lepszym jej zrozumieniu, ułatwieniu samoakceptacji, właściwym motywowaniu.

Zamów badanie :sklep / Poznaj również TUTORING dla młodzieży

Nazwa:
Reiss Motivation Profile®


Prowadzący: Martyna Guba


Jesteś zainteresowany/a?

Masz pytania? Zadzwoń!
tel. 733-16-16-16

  ADRES

  ul. Schroegera 82, 01-828 Warszawa

  TELEFON

  733-16-16-16

  EMAIL

  kontakt@fabrykawarsztatow.pl

  Koszyk
  Call Now Button